5°C
SAKARYA HAVA DURUMU5°C Parçalı Bulutlu
Bize Ulaşın Telefon Numarası

Bizden Haberler

İLİM YAYMA CEMİYETİ SAKARYA ŞUBESİ

Gülbahçe Yaz Etkinliği Piknikte

- +

Gülbahçe Yaz Etkinliği Piknikte

İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesinde açılan 2018 yılı Yaz Kur’an Kursu, 565 öğrencinin yoğun katılımıyla başlamıştır. Kursta; öğrencilerin eğitim ihtiyaçları, eğitimin süresi, öğrenci velilerinin tatil programları, eğitimin etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi gibi etkenler dikkate alınarak eğitim verilmektedir.

Dr. Recep Kılıç; Amacımız İmanlı, Ahlaklı, Edepli Sağlıklı Bir Nesil Yetişmesine Katkı Sunmaktır!

Konu hakkında bilgi veren, İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şube Başkanı Kılıç; “Yaz dönemi, çocuklarımız ile tatil şartlarında Kursumuzda devam edecek. Bu yaz çocuklarımız Kur’an gölgesinde oyunlarını oynasınlar, cemiyetimizin içinde koşsunlar, havasını teneffüs etsinler, Bay ve bayan hocalarımız, çocuklarımıza rehberlik edecekler. Bu yılda geçen yıl olduğu gibi yarışmalarla Kurslarımızı özendireceğiz.  Kur’an okuma ve Dini Bilgiler yarışmaları düzenleyeceğiz. Ayrıca Kurslarımızda sportif yarışmalar; yüzme, futbol, basketbol yapılmaktadır. Biz bu Ülkede yaşayan, Müslüman toplumunun da evlatlarının da ebetteki dinlerini doğru bir şekilde öğrenmeleri için gereken imkânları sağlayacağız. Evlatlarımız namaz surelerini, Namaz dualarını, İslam’ın ve İmanın esaslarını öğrenecekler.İbadetlerle ilgili meseleleri öğrenecekler. Meselemiz ve gayemiz imanlı, ahlaklı, edepli sağlıklı bir nesil yetişmesine katkıda bulunmaktır. ” dedi.

Çocuklar Piknikte Doyasıya Eğlendi!

2018 Eğitim Yılı Gül Bahçe Yaz Etkinliği kapsamında gerçekleşen Piknik etkinliğinde keyifli bir gün geçiren öğrenciler, yeni döneme motivasyonları yüksek olarak hazırlanıyorlar. Öğretmenleriyle birlikte çeşitli oyunlar da oynayan öğrenciler, doğayla iç içe olmayı çok sevdiklerini ve bu tür etkinliklerde rahatladıklarını ifade ettiler.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.