SAKARYA HAVA DURUMU
Bize Ulaşın Telefon Numarası

Duyurular

İLİM YAYMA CEMİYETİ SAKARYA ŞUBESİ

İlim Yayma Cemiyeti’nde Bayrak Değişimi

- +

Türkiye’nin köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesi Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Tek listeyle gidilen Genel Kurul’da Yılmaz Çiğdem ve ekibinin listesi oy birliği ile seçildi.

İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesi Olağan Genel Kurulu, üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Necip Fazıl Kısakürek Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nun konferans salonunda üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen programda tek listeyle gidilen Olağan Genel Kurul’da başkan yardımcısı olarak görev alan Yılmaz Çiğdem, mevcut listeden ve yeni ilavelerle sunduğu liste kabul edildi.

“İlim Yayma Cemiyeti ilim ve irfan yuvası”

Sözlerine kelamların en güzeli “Allah’ın selamı ve rahmeti üzerimize olsun” ile başlayan Yılmaz Çiğdem, İlim Yayma Cemiyeti’nin ulu bir çınar olduğunu belirterek, Türkiye’nin ilerlemesi ve gelişmesi için çalışmalar yapan ve birçok gencin yetişmesinde büyük payı olan cemiyetin bir ilim ve irfan yuvası olduğunu söyledi.

“Cemiyetlerin birinci vazifesi topluma ahlaklı, dürüst insanlar yetiştirmek”

Genel Kurul oylandıktan sonra kürsüye geçen Yılmaz Çiğdem şöyle konuştu: “İlim Yayma Cemiyeti 1951 yılında 68 kişi tarafından kuruldu ve bu günlere geldi. Biz cemiyetimizi kuran 68 kişiye ondan sonra bugüne ulaşmasına vesile olmuş emekleriyle, gayretleriyle tüm üyelerimize ve bunlardan rahmet-i rahmana kavuşmuş olan, bütün üyelerimize, çalışanlarımıza ve bağışçılarımıza dua ediyoruz. Şükranla, hayırla yad ediyoruz. Daha önce başkanlık yapan ve  salonda katılım sağlayarak  bizi onurlandıran Hasan Filiz, Necmi İbil Abimize,  Mustafa Aydın Hocamıza, Vadettin Aktaş Abimize, Recep Kılıç Hocamıza ve bize görevi zor şartlarda en güzel şekilde teslim eden Ali Alemdar Abimize çok teşekkür ediyoruz.”

Doç. Dr. Recep Kılıç ve bir dönem görev yapan Ali Alemdar’a göstermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi taktim edildikten sonra, oturum başkanı İlim Yayma Cemiyeti Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mahmut Celal Terzi’nin oturumu kapatması ile süreç bitirildi…

Genel Kurul akabinde toplanan yeni yönetim kurulu aşağıdaki gibi teşekkül edildi:

 1. Yılmaz Çiğdem Başkan
 2. Ömer Faruk Aydın Başkan Yardımcısı ( Eğitim)
 3. Kadir Alagöz Başkan Yardımcısı ( Kaynak Geliştime)
 4. Yusuf Gökhan Erkan Başkan Yardımcısı ( Tanıtım )
 5. Mehmet Aydın Sekreter
 6. Ertuğrul Kurşun
 7. Süleyman Akyüzlü

 

 1. Prof Dr Yusuf Çay
 2. Hüseyin Pehlivanoğlu
 3. Ali Oktar
 4. Abdullah Eren
 5. Seyit Sakallıoğlu
 6. Muhammet Fatih Çoban
 7. Eren Salih Aksu

 

Denetim Kurulu

 1. Yusuf Gökdemir
 2. Furkan Dayıoğlu
 3. Selvet Karaoğlu

 

 1. Bayram Koncuk
 2. Abdülkadir Şen
 3. Osman Eminler

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.